Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vilunda Knatte    Utskriftsdatum  21 mars 2010   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Nilsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.52   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim            43.56   
Emma Wahlund  1998  Märsta Simsällskap            43.88   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            44.10   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            44.20   
Alice Franzén  1998  Spårvägens Simförening            44.56   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening            46.33   
Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF            46.82   
Neui Burom Injonglan Kla  1998  Spårvägens Simförening            46.87   
10  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim            46.95   
11  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap            47.35   
12  Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF            47.37   
13  Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF            47.65   
14  Malin Ingvarsson  1998  Spårvägens Simförening            48.24   
15  Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap            48.30   
16  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            48.32   
17  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap            48.37   
18  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb            48.38   
19  Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap            48.43   
20  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            48.54   
21  Johanna Bergsten  1998  Spårvägens Simförening            48.79   
22  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap            48.80   
23  Alma Lagergren  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.42   
24  Malin Sandholm  1998  Täby Sim            49.76   
25  Hanna Lundberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            49.86   
26  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            50.21   
27  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap            50.79   
28  Sunneva Ingadottir  1999  Väsby Simsällskap            50.90   
29  Pia Lampel  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            51.27   
30  Dimi Poutos  1999  Tyresö Simsällskap            51.41   
31  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            51.52   
32  Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap            51.75   
33  Sandra Kallvikbacka  1998  Väsby Simsällskap            51.82   
34  Sofia Paldanius  1998  Väsby Simsällskap            52.24   
35  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap            52.66   
36  Veronica Doland  1998  Stockholmspolisens Sim IF            52.83   
37  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            52.92   
38  Alexandra Salmi  1999  Väsby Simsällskap            53.00   
39  Sandra Pernkrans  1999  Spårvägens Simförening            53.28   
40  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening            53.41   
41  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening            53.45   
42  Alexandra Westtorp  1999  Täby Sim            53.79   
43  Hanna Whitfield  1998  Tyresö Simsällskap            53.96   
44  Ellen Forsling  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.13   
45  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            54.36   
46  Felicia Gustavsson  1999  Väsby Simsällskap            54.44   
47  Olivia Good Lindberg  1999  Spårvägens Simförening            54.53   
48  Melina Olsson  1998  Märsta Simsällskap            54.59   
49  Ebba Steen  1999  Järfälla Simsällskap            54.77   
50  Elin Liu  1999  Väsby Simsällskap            54.92   
51  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap            54.94   
52  Isabelle Ehrngren  1999  Täby Sim            55.08   
53  Ellen Olthoff  1999  Spårvägens Simförening            55.57   
54  Lova Sedigh  1999  Skuru Idrottsklubb            55.82   
55  Linnea Eriksson  1998  Spårvägens Simförening            56.03   
56  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap            56.16   
57  Hedda Wettergren  1999  Älvsjö AIK Fritid            58.29   
58  Hanna Grimborg  1999  Tyresö Simsällskap            58.77   
59  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap            59.35   
60  Klaralinnea Tronders  1998  Stockholmspolisens Sim IF            59.65   
61  Matilda Månsson  1999  Älvsjö AIK Fritid            1:03.20   
Maja Holmgren  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Sandra Rosenberg  1999  Spårvägens Simförening            DNS   
Felicia Öhlen  1998  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim            DSQ   
Felicia Englund  1998  Märsta Simsällskap            DSQ   
Louise Karlström  1998  Väsby Simsällskap            DSQ   
Izabella Andrasic  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Söderström  2000  Väsby Simsällskap            46.77   
Jenny Jonsson  2000  Täby Sim            48.82   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            50.75   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim            51.77   
Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.38   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            53.03   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap            53.22   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.00   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap            54.28   
10  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            54.64   
11  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            54.66   
12  Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb            54.78   
13  Rebecka Österling  2000  Turebergs Simklubb            55.11   
14  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap            56.55   
15  Matilda Henning  2000  Spårvägens Simförening            56.58   
16  Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            57.05   
17  Alice Casserfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            57.15   
18  Nathalie Niby Jutwreten  2000  Märsta Simsällskap            58.18   
19  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            58.75   
20  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap            58.84   
21  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            58.87   
22  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening            59.03   
23  Linn Hammoud  2001  Turebergs Simklubb            59.38   
24  Tara Ebrahimi  2000  Väsby Simsällskap            1:00.06   
25  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            1:00.15   
26  Mathilda Westh  2000  Turebergs Simklubb            1:00.42   
27  Moa Vegholm  2000  Järfälla Simsällskap            1:01.53   
28  Maja Billgren  2000  Älvsjö AIK Fritid            1:02.04   
29  Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap            1:03.79   
30  Maja Bark  2001  Turebergs Simklubb            1:04.86   
31  Emilia Azam  2000  Turebergs Simklubb            1:05.12   
32  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:10.61   
Julia Franks  2000  Täby Sim            DNS   
Jennifer Strandberg  2000  Märsta Simsällskap            DNS   
Felicia Bruun  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Clara Blom  2001  Turebergs Simklubb            DSQ   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Maja Sundheden  2000  Väsby Simsällskap            DSQ   
Tilde Danielsson  2000  Turebergs Simklubb            DSQ   
Julia Andreasen  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            36.05   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            36.99   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.04   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF            37.84   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening            38.58   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            38.77   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap            39.43   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF            40.74   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            41.98   
10  Daniel Nöu  1999  Täby Sim            42.07   
11  Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap            43.08   
12  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            43.18   
13  Jack Hyvén Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            43.58   
14  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            43.98   
15  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.25   
16  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim            44.35   
16  David Rawicki  1999  Skuru Idrottsklubb            44.35   
18  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            44.93   
19  Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap            45.09   
20  William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.15   
21  Morris Kellokoski  1998  Väsby Simsällskap            45.29   
22  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            45.61   
23  Sebastian Holmerin  1998  Täby Sim            46.04   
24  Kian Moradi  1999  Väsby Simsällskap            46.12   
25  Gabriel Cedergren  1999  Skuru Idrottsklubb            46.23   
26  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening            47.17   
27  Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF            47.26   
28  Lukas Åberg  1998  Väsby Simsällskap            49.46   
29  Mohnir Malmborg Malke  1999  Järfälla Simsällskap            49.71   
30  Oscar Eriksson  1998  Täby Sim            49.83   
31  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap            50.36   
32  Hans Hägg  1998  Skuru Idrottsklubb            51.39   
33  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap            52.14   
34  Toby Huxtable  1999  Skuru Idrottsklubb            52.15   
35  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            53.70   
36  Ted Larsson  1999  Spårvägens Simförening            55.51   
37  Johan Flores  1999  Tyresö Simsällskap            58.36   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
Elio Kandarji  1999  Järfälla Simsällskap            DSQ   
David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Jonathan Gunnarsson  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Eric Björkman  1998  Märsta Simsällskap            DSQ   
Victor Hahn  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            39.11   
Victor Simic  2000  Täby Sim            40.54   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap            41.45   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            41.71   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            42.85   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            43.78   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            46.30   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            46.67   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            47.87   
10  Mathias Göransson  2000  Spårvägens Simförening            48.44   
11  Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            49.78   
12  Lucas Westberg  2001  Turebergs Simklubb            51.58   
13  Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            56.38   
14  Fredrik Huang  2000  Turebergs Simklubb            59.49   
15  Ivar Källström  2001  Turebergs Simklubb            1:01.95   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            DSQ   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Erik Strand  2000  Turebergs Simklubb            DSQ   
Erik R Englund  2000  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Markus Nyström  2001  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Flickor, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Eriksson  1998  Järfälla Simsällskap    39.22        1:24.21   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    39.65        1:24.49   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    38.20        1:25.39   
Silan Seydan  1999  Järfälla Simsällskap    40.48        1:26.17   
Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening    39.99        1:27.39   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    41.63        1:28.97   
Alice Franzén  1998  Spårvägens Simförening    42.39        1:29.67   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    41.81        1:30.41   
Emma Wahlund  1998  Märsta Simsällskap    44.62        1:31.69   
10  Klara Wiberg  1998  Spårvägens Simförening    40.36        1:32.33   
11  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    42.94        1:32.44   
12  Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap    42.89        1:33.04   
13  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    45.52        1:33.94   
14  Julia Derwinger  1998  Tyresö Simsällskap    43.74        1:34.81   
15  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    44.13        1:35.45   
16  Lina Malm  1998  Spårvägens Simförening    44.94        1:35.53   
17  Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap    45.95        1:35.83   
18  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    42.92        1:36.30   
19  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    41.87        1:36.61   
20  Fanny Isaksson  1999  Väsby Simsällskap    43.02        1:36.62   
21  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    46.91        1:37.34   
22  Malin Ingvarsson  1998  Spårvägens Simförening    46.56        1:37.58   
23  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    46.42        1:38.10   
24  Carolina Hagman  1998  Spårvägens Simförening    45.22        1:38.35   
25  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening    46.85        1:38.65   
26  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    45.79        1:38.96   
27  Sara Björkegren  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    46.40        1:39.28   
28  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    49.35        1:39.98   
29  Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap    46.38        1:40.00   
30  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    47.64        1:40.88   
31  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    46.09        1:41.00   
32  Sofia Paldanius  1998  Väsby Simsällskap    46.74        1:41.74   
33  Alexandra Salmi  1999  Väsby Simsällskap    48.29        1:42.67   
34  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    49.03        1:44.19   
35  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap    46.82        1:44.42   
36  Maja Holmgren  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.31        1:45.73   
37  Melina Olsson  1998  Märsta Simsällskap    48.01        1:48.56   
38  Felicia Gustavsson  1999  Väsby Simsällskap    53.71        1:49.73   
39  Sunneva Ingadottir  1999  Väsby Simsällskap    53.87        1:49.97   
40  Elin Liu  1999  Väsby Simsällskap    52.67        1:50.05   
41  Sandra Kallvikbacka  1998  Väsby Simsällskap    52.53        1:50.18   
42  Neui Burom Injonglan Kla  1998  Spårvägens Simförening    53.66        1:51.05   
43  Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb    53.13        1:52.22   
Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            DSQ   
Ellen Forsling  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Alma Lagergren  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Louise Karlström  1998  Väsby Simsällskap            DSQ   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening            DSQ   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    43.22        1:34.86   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    45.49        1:37.48   
Jenny Jonsson  2000  Täby Sim    45.78        1:39.36   
Mimmi Söderström  2000  Väsby Simsällskap    45.90        1:41.87   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    47.29        1:43.18   
Victoria Stolt  2000  Tyresö Simsällskap    48.10        1:45.10   
Meilin Peipurroy  2000  Väsby Simsällskap    50.26        1:46.94   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    52.58        1:50.04   
Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    54.19        1:50.99   
10  Maria Tsychkova  2001  Turebergs Simklubb    52.39        1:56.22   
11  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    56.10        1:57.77   
12  Sofia Kolokythas  2000  Turebergs Simklubb    55.55        1:58.95   
13  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    57.44        1:59.20   
Sara Nilsson  2001  Turebergs Simklubb            DSQ   
Mathilda Westh  2000  Turebergs Simklubb            DSQ   
Vera Bodén  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    32.52        1:09.10   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.84        1:10.59   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    34.50        1:13.09   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    36.36        1:14.80   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    35.93        1:14.88   
Alexander Kubat  1998  Järfälla Simsällskap    36.16        1:16.60   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    36.93        1:17.27   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    37.31        1:17.95   
Martin Falk  1999  Älvsjö AIK Fritid    37.15        1:18.07   
10  Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.45        1:18.35   
11  Daniel Nöu  1999  Täby Sim    39.16        1:21.75   
12  Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    37.38        1:21.88   
13  August Norkko  1998  Järfälla Simsällskap    39.00        1:22.23   
14  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    38.58        1:22.26   
15  David Rawicki  1999  Skuru Idrottsklubb    38.57        1:22.61   
16  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening    39.46        1:24.02   
17  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.61        1:24.14   
18  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    39.82        1:25.12   
19  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    39.93        1:25.95   
20  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    41.58        1:27.30   
21  Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    40.25        1:27.52   
22  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    41.19        1:29.16   
22  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    41.10        1:29.16   
24  William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.62        1:29.75   
25  Gabriel Cedergren  1999  Skuru Idrottsklubb    42.79        1:30.78   
26  Kian Moradi  1999  Väsby Simsällskap    44.41        1:30.88   
27  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap    48.19        1:44.58   
Loke Mohlin  1999  Spårvägens Simförening            DNS   
Jack Hyvén Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    36.91        1:17.60   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    40.39        1:23.91   
William Kallvikbacka  2001  Väsby Simsällskap    40.14        1:26.45   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap    42.78        1:29.98   
Victor Simic  2000  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            33.87   
Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap            34.16   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening            34.25   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap            35.17   
Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap            35.24   
Emma Wahlund  1998  Märsta Simsällskap            36.05   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap            36.34   
Sara Björkegren  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            36.40   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            36.42   
10  Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening            36.47   
11  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap            36.71   
12  Hanna Lundberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            37.17   
13  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            37.20   
14  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb            37.47   
15  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening            37.59   
15  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening            37.59   
17  Lina Malm  1998  Spårvägens Simförening            38.13   
18  Alexandra Westtorp  1999  Täby Sim            38.15   
19  Alice Ålund  1998  Södertälje Simsällskap            38.35   
20  Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF            38.64   
21  Louise Karlström  1998  Väsby Simsällskap            38.66   
22  Carolina Hagman  1998  Spårvägens Simförening            38.73   
23  Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap            38.81   
24  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            39.06   
25  Malin Ingvarsson  1998  Spårvägens Simförening            39.42   
26  Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap            39.52   
27  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap            39.59   
28  Fanny Isaksson  1999  Väsby Simsällskap            39.98   
29  Veronica Doland  1998  Stockholmspolisens Sim IF            40.11   
30  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap            40.14   
31  Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF            40.82   
32  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap            40.86   
33  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening            40.88   
34  Elisa Onegård  1999  Tyresö Simsällskap            41.17   
35  Olivia Good Lindberg  1999  Spårvägens Simförening            41.18   
36  Matilda Månsson  1999  Älvsjö AIK Fritid            41.33   
37  Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb            41.38   
38  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin            41.40   
39  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap            41.69   
40  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim            41.85   
41  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap            42.43   
42  Dimi Poutos  1999  Tyresö Simsällskap            42.44   
43  Malin Sandholm  1998  Täby Sim            42.51   
44  Maja Holmgren  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.54   
45  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            42.55   
46  Sandra Kallvikbacka  1998  Väsby Simsällskap            42.71   
47  Neui Burom Injonglan Kla  1998  Spårvägens Simförening            42.79   
48  Sunneva Ingadottir  1999  Väsby Simsällskap            43.13   
49  Moa Johansson  1999  Väsby Simsällskap            43.29   
50  Ellen Olthoff  1999  Spårvägens Simförening            43.47   
51  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            43.48   
52  Pia Lampel  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            43.75   
53  Miranda Duzmann  1998  Skuru Idrottsklubb            43.86   
54  Klaralinnea Tronders  1998  Stockholmspolisens Sim IF            43.91   
55  Alma Lagergren  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.14   
56  Linnea Eriksson  1998  Spårvägens Simförening            44.40   
57  Ebba Steen  1999  Järfälla Simsällskap            44.54   
58  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap            44.58   
59  Johanna Bergsten  1998  Spårvägens Simförening            44.91   
60  Linnea Johansson  1999  Södertörns Simsällskap            45.30   
61  Ellen Forsling  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.45   
62  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            45.61   
63  Felicia Öhlen  1998  Älvsjö AIK Fritid            46.09   
64  Felicia Englund  1998  Märsta Simsällskap            46.27   
65  Sandra Pernkrans  1999  Spårvägens Simförening            46.32   
66  Elin Liu  1999  Väsby Simsällskap            46.43   
67  Sandra Rosenberg  1999  Spårvägens Simförening            46.72   
68  Isabelle Ehrngren  1999  Täby Sim            46.89   
69  Hedda Wettergren  1999  Älvsjö AIK Fritid            47.88   
70  Hanna Grimborg  1999  Tyresö Simsällskap            48.03   
71  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap            48.28   
Izabella Andrasic  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Lova Sedigh  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim            DSQ   
Felicia Gustavsson  1999  Väsby Simsällskap            DSQ   
Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim            37.55   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            39.60   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap            39.67   
Meilin Peipurroy  2000  Väsby Simsällskap            40.37   
Victoria Stolt  2000  Tyresö Simsällskap            40.59   
Jenny Jonsson  2000  Täby Sim            40.69   
Mathilda Westh  2000  Turebergs Simklubb            40.93   
Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening            41.34   
Nathalie Niby Jutwreten  2000  Märsta Simsällskap            41.76   
10  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            41.89   
11  Matilda Henning  2000  Spårvägens Simförening            42.33   
12  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            42.57   
13  Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            42.68   
13  Mimmi Söderström  2000  Väsby Simsällskap            42.68   
15  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            44.08   
16  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap            44.19   
17  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            44.22   
18  Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            44.34   
19  Kajsa Jansson  2000  Täby Sim            45.41   
20  Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.17   
21  Sofia Kolokythas  2000  Turebergs Simklubb            46.30   
22  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            46.45   
23  Maja Billgren  2000  Älvsjö AIK Fritid            47.02   
24  Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.12   
25  Felicia Bruun  2000  Södertälje Simsällskap            47.50   
26  Julia Andreasen  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.01   
27  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            48.04   
28  Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap            48.17   
29  Vera Bodén  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            48.22   
30  Maria Tsychkova  2001  Turebergs Simklubb            48.45   
31  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap            48.50   
32  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap            48.68   
33  Moa Vegholm  2000  Järfälla Simsällskap            49.23   
34  Emilia Azam  2000  Turebergs Simklubb            49.65   
35  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap            51.07   
36  Alice Casserfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            51.08   
37  Maja Sundheden  2000  Väsby Simsällskap            51.76   
38  Nora Berg  2000  Väsby Simsällskap            51.82   
39  Tara Ebrahimi  2000  Väsby Simsällskap            51.93   
40  Linn Hammoud  2001  Turebergs Simklubb            52.99   
41  Clara Blom  2001  Turebergs Simklubb            53.01   
42  Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.36   
43  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            53.58   
44  Maja Bark  2001  Turebergs Simklubb            53.60   
45  Emma Reichuber  2000  Skuru Idrottsklubb            53.80   
46  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.43   
47  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.62   
48  Tilde Danielsson  2000  Turebergs Simklubb            1:04.76   
Sara Nilsson  2001  Turebergs Simklubb            DNS   
Julia Franks  2000  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            34.90   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            38.52   
Martin Falk  1999  Älvsjö AIK Fritid            38.77   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF            38.80   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            38.81   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            39.38   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.25   
Morris Kellokoski  1998  Väsby Simsällskap            41.10   
Alexander Kubat  1998  Järfälla Simsällskap            41.17   
10  Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF            41.34   
11  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap            43.17   
12  Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap            43.68   
13  Victor Simic  2000  Täby Sim            43.90   
14  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim            45.40   
15  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            45.42   
16  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            45.61   
17  David Rawicki  1999  Skuru Idrottsklubb            47.88   
18  Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap            48.24   
19  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap            49.50   
20  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap            50.27   
21  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap            50.75   
22  Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap            51.70   
23  Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF            52.83   
24  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap            55.50   
August Norkko  1998  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            DSQ   
Gabriel Cedergren  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Elliot Altman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening            39.83   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            40.38   
Emelie Eriksson  1998  Järfälla Simsällskap            40.58   
Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            40.83   
Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF            40.97   
Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening            41.27   
Klara Wiberg  1998  Spårvägens Simförening            41.39   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            42.19   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            43.14   
10  Hanna Lundberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            43.17   
11  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb            43.50   
12  Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap            44.17   
13  Alexandra Westtorp  1999  Täby Sim            44.21   
14  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening            44.42   
15  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            44.59   
16  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening            45.17   
17  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            45.49   
18  Lina Malm  1998  Spårvägens Simförening            45.63   
18  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap            45.63   
20  Alexandra Salmi  1999  Väsby Simsällskap            45.72   
21  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap            45.78   
22  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap            45.89   
23  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap            46.33   
24  Fanny Isaksson  1999  Väsby Simsällskap            46.46   
25  Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap            46.51   
26  Carolina Hagman  1998  Spårvägens Simförening            46.57   
27  Elisa Onegård  1999  Tyresö Simsällskap            46.69   
28  Malin Ingvarsson  1998  Spårvägens Simförening            46.96   
29  Veronica Doland  1998  Stockholmspolisens Sim IF            47.14   
30  Alice Ålund  1998  Södertälje Simsällskap            47.73   
31  Olivia Good Lindberg  1999  Spårvägens Simförening            47.85   
32  Sofia Paldanius  1998  Väsby Simsällskap            48.06   
33  Maja Holmgren  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.07   
34  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            48.29   
35  Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF            49.15   
36  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim            49.34   
37  Johanna Bergsten  1998  Spårvägens Simförening            49.73   
38  Melina Olsson  1998  Märsta Simsällskap            49.87   
39  Felicia Gustavsson  1999  Väsby Simsällskap            49.95   
40  Sunneva Ingadottir  1999  Väsby Simsällskap            50.06   
41  Elin Liu  1999  Väsby Simsällskap            50.44   
42  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening            50.57   
43  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap            50.61   
44  Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb            51.10   
45  Ellen Olthoff  1999  Spårvägens Simförening            51.20   
46  Malin Sandholm  1998  Täby Sim            51.24   
47  Linnea Eriksson  1998  Spårvägens Simförening            51.79   
48  Miranda Duzmann  1998  Skuru Idrottsklubb            52.06   
49  Matilda Månsson  1999  Älvsjö AIK Fritid            53.09   
50  Neui Burom Injonglan Kla  1998  Spårvägens Simförening            53.43   
51  Felicia Öhlen  1998  Älvsjö AIK Fritid            55.03   
52  Hedda Wettergren  1999  Älvsjö AIK Fritid            55.51   
53  Sandra Pernkrans  1999  Spårvägens Simförening            55.59   
54  Felicia Englund  1998  Märsta Simsällskap            56.40   
55  Izabella Andrasic  1998  Stockholmspolisens Sim IF            57.25   
56  Linnea Johansson  1999  Södertörns Simsällskap            59.69   
Alma Lagergren  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Klaralinnea Tronders  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Moa Johansson  1999  Väsby Simsällskap            DSQ   
Sandra Rosenberg  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Silan Seydan  1999  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Emma Wahlund  1998  Märsta Simsällskap            DSQ   
Ebba Steen  1999  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            43.92   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap            47.89   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            48.00   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            48.73   
Maria Tsychkova  2001  Turebergs Simklubb            49.41   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.44   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            49.66   
Mimmi Söderström  2000  Väsby Simsällskap            49.71   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            49.86   
10  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap            51.20   
11  Felicia Bruun  2000  Södertälje Simsällskap            51.43   
12  Maja Billgren  2000  Älvsjö AIK Fritid            51.56   
13  Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            52.01   
14  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening            52.07   
15  Julia Andreasen  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.20   
16  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            52.22   
17  Jennifer Strandberg  2000  Märsta Simsällskap            52.29   
18  Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.71   
19  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            53.09   
20  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            53.30   
21  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap            54.26   
22  Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap            54.70   
23  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.33   
24  Moa Vegholm  2000  Järfälla Simsällskap            58.96   
25  Alice Casserfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            59.42   
26  Emma Reichuber  2000  Skuru Idrottsklubb            1:02.53   
27  Sara Nilsson  2001  Turebergs Simklubb            1:02.96   
28  Linn Hammoud  2001  Turebergs Simklubb            1:03.73   
29  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:07.18   
30  Tilde Danielsson  2000  Turebergs Simklubb            1:11.99   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap            DNS   
Victoria Stolt  2000  Tyresö Simsällskap            DNS   
Matilda Henning  2000  Spårvägens Simförening            DNS   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Tara Ebrahimi  2000  Väsby Simsällskap            DSQ   
Kajsa Jansson  2000  Täby Sim            DSQ   
Vera Bodén  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            43.08   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            43.24   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            44.06   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap            44.35   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            44.61   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap            47.74   
Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap            48.45   
Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF            48.63   
Daniel Nöu  1999  Täby Sim            49.02   
10  William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.35   
11  Eric Björkman  1998  Märsta Simsällskap            50.29   
12  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening            50.38   
13  Oscar Eriksson  1998  Täby Sim            50.48   
14  Jack Turner  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            50.51   
15  Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap            51.85   
16  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim            51.86   
17  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap            52.21   
18  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap            52.29   
19  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            52.77   
20  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            53.47   
21  Hans Hägg  1998  Skuru Idrottsklubb            53.70   
22  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap            54.52   
23  Simon Ullerstam  1999  Täby Sim            54.57   
24  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            54.59   
25  Sebastian Holmerin  1998  Täby Sim            54.70   
26  Victor Hahn  1999  Spårvägens Simförening            54.73   
27  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            55.10   
28  Elias Tornqvist  1999  Tyresö Simsällskap            55.19   
29  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            55.38   
30  David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap            55.51   
31  Elio Kandarji  1999  Järfälla Simsällskap            56.62   
32  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            58.40   
33  Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening            59.02   
34  Lukas Åberg  1998  Väsby Simsällskap            1:00.65   
35  Mohnir Malmborg Malke  1999  Järfälla Simsällskap            1:00.77   
36  Johan Flores  1999  Tyresö Simsällskap            1:01.20   
37  Ted Larsson  1999  Spårvägens Simförening            1:14.95   
Morris Kellokoski  1998  Väsby Simsällskap            DNS   
Loke Mohlin  1999  Spårvägens Simförening            DNS   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Kian Moradi  1999  Väsby Simsällskap            DSQ   
Gabriel Cedergren  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Jonathan Gunnarsson  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            50.69   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap            51.28   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            53.51   
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            53.52   
William Kallvikbacka  2001  Väsby Simsällskap            54.10   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            54.29   
Erik R Englund  2000  Tyresö Simsällskap            54.54   
Lucas Westberg  2001  Turebergs Simklubb            55.61   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap            56.36   
10  Gabriel Hansson  2000  Täby Sim            56.43   
11  Mathias Göransson  2000  Spårvägens Simförening            57.30   
12  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap            58.37   
13  Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            58.72   
14  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            59.79   
15  Ivar Källström  2001  Turebergs Simklubb            1:00.28   
16  Markus Nyström  2001  Spårvägens Simförening            1:04.06   
17  Fredrik Huang  2000  Turebergs Simklubb            1:10.72   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            DSQ   
Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Silan Seydan  1999  Järfälla Simsällskap    36.55        1:15.81   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    36.81        1:16.75   
Alice Franzén  1998  Spårvägens Simförening    37.49        1:17.18   
Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap    37.50        1:19.15   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    38.20        1:19.86   
Julia Derwinger  1998  Tyresö Simsällskap    38.77        1:20.30   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    39.83        1:20.94   
Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    39.02        1:21.77   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    39.14        1:22.44   
10  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    39.78        1:22.72   
11  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    40.01        1:22.75   
12  Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening    38.80        1:22.78   
13  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    38.52        1:23.84   
14  Sara Björkegren  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    41.56        1:23.95   
15  Lina Malm  1998  Spårvägens Simförening    40.83        1:25.02   
16  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    41.06        1:27.34   
17  Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap    42.12        1:27.82   
18  Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap    41.95        1:27.90   
19  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    40.62        1:27.94   
20  Alice Ålund  1998  Södertälje Simsällskap    43.04        1:28.06   
21  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    41.58        1:29.59   
22  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    43.48        1:30.01   
23  Sofia Paldanius  1998  Väsby Simsällskap    43.18        1:30.02   
24  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    44.29        1:31.75   
25  Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap    43.93        1:32.56   
26  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    43.76        1:32.75   
27  Alexandra Salmi  1999  Väsby Simsällskap    43.71        1:34.18   
28  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    45.00        1:36.20   
29  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap    47.00        1:40.09   
30  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    49.50        1:44.79   
Klara Wiberg  1998  Spårvägens Simförening            DNS   
Emelie Eriksson  1998  Järfälla Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Meilin Peipurroy  2000  Väsby Simsällskap    45.09        1:39.29   
Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    46.54        1:41.99   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    47.64        1:43.64   
Mathilda Westh  2000  Turebergs Simklubb    48.42        1:44.86   
Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    52.42        1:48.97   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    51.52        1:50.33   
Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:00.98        2:08.40   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    36.40        1:19.82   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    39.04        1:23.82   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.63        1:25.19   
Martin Falk  1999  Älvsjö AIK Fritid    39.52        1:27.58   
Alexander Kubat  1998  Järfälla Simsällskap    41.45        1:27.67   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.93        1:28.05   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    41.24        1:28.71   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    43.18        1:31.16   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    45.55        1:35.68   
10  August Norkko  1998  Järfälla Simsällskap    47.78        1:37.30   
11  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    47.37        1:38.20   
12  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    47.78        1:39.36   
13  Jack Hyvén Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    45.73        1:40.97   
14  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening    49.19        1:41.71   
15  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening    48.26        1:42.40   
16  Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    49.25        1:42.54   
17  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    50.02        1:44.33   
18  Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap    49.90        1:44.43   
19  Gabriel Cedergren  1999  Skuru Idrottsklubb    50.80        1:49.40   
20  Lukas Åberg  1998  Väsby Simsällskap    59.21        2:01.20   
Morris Kellokoski  1998  Väsby Simsällskap            DNS   
Loke Mohlin  1999  Spårvägens Simförening            DNS   
David Rawicki  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    42.67        1:38.68   
William Kallvikbacka  2001  Väsby Simsällskap    45.75        1:38.95   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    47.37        1:40.05   
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb    52.89        1:54.20   
Lucas Westberg  2001  Turebergs Simklubb    53.28        1:54.52   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF            38.37   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening            39.00   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening            39.01   
Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening            39.32   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            39.57   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap            40.80   
Klara Wiberg  1998  Spårvägens Simförening            42.24   
Hanna Lundberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            43.14   
Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb            43.52   
10  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            43.68   
11  Fanny Isaksson  1999  Väsby Simsällskap            44.33   
12  Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF            45.28   
13  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening            45.30   
14  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim            45.33   
15  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            47.31   
16  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap            48.62   
17  Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF            49.23   
18  Veronica Doland  1998  Stockholmspolisens Sim IF            49.44   
19  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap            50.36   
20  Carolina Hagman  1998  Spårvägens Simförening            50.56   
21  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap            51.58   
22  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            53.39   
23  Meilin Peipurroy  2000  Väsby Simsällskap            54.08   
24  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening            54.09   
25  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening            54.62   
26  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap            56.22   
27  Neui Burom Injonglan Kla  1998  Spårvägens Simförening            56.85   
Victoria Stolt  2000  Tyresö Simsällskap            DNS   
Louise Karlström  1998  Väsby Simsällskap            DSQ   
Malin Ingvarsson  1998  Spårvägens Simförening            DSQ   
Sandra Kallvikbacka  1998  Väsby Simsällskap            DSQ   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb            DSQ   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            30.84   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            31.58   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF            32.40   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            33.15   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            33.49   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            34.20   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            34.84   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            35.91   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap            36.00   
10  Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap            36.52   
11  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.25   
12  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening            37.27   
13  Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap            37.30   
14  William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.31   
15  Jack Hyvén Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            37.40   
16  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            38.14   
17  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim            38.20   
18  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim            38.39   
19  Gabriel Cedergren  1999  Skuru Idrottsklubb            38.40   
20  David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap            38.76   
21  David Rawicki  1999  Skuru Idrottsklubb            38.80   
22  Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF            39.45   
23  Sebastian Holmerin  1998  Täby Sim            39.46   
24  Kian Moradi  1999  Väsby Simsällskap            39.69   
25  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            39.85   
26  Eric Björkman  1998  Märsta Simsällskap            39.98   
27  Oscar Eriksson  1998  Täby Sim            40.61   
28  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            40.62   
29  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            41.01   
30  Toby Huxtable  1999  Skuru Idrottsklubb            42.06   
31  Jack Turner  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            42.25   
32  Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap            42.38   
33  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            42.46   
34  Elio Kandarji  1999  Järfälla Simsällskap            42.62   
35  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap            43.22   
36  Johan Flores  1999  Tyresö Simsällskap            43.34   
37  Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening            43.80   
38  Elias Tornqvist  1999  Tyresö Simsällskap            44.08   
39  Jonathan Gunnarsson  1998  Skuru Idrottsklubb            44.11   
40  Mohnir Malmborg Malke  1999  Järfälla Simsällskap            45.17   
41  Simon Ullerstam  1999  Täby Sim            45.66   
42  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap            45.67   
43  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            46.64   
44  Hans Hägg  1998  Skuru Idrottsklubb            46.75   
45  Lukas Åberg  1998  Väsby Simsällskap            46.91   
46  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            47.34   
47  Victor Hahn  1999  Spårvägens Simförening            48.81   
48  Ted Larsson  1999  Spårvägens Simförening            52.20   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            33.53   
William Kallvikbacka  2001  Väsby Simsällskap            37.65   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            37.84   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap            38.19   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            39.70   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            39.82   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            39.88   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            41.53   
Elliot Altman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.60   
10  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            43.91   
11  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            43.93   
12  Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            45.04   
13  Lucas Westberg  2001  Turebergs Simklubb            46.23   
14  Mathias Göransson  2000  Spårvägens Simförening            46.29   
15  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.10   
16  Markus Nyström  2001  Spårvägens Simförening            47.15   
17  Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap            49.83   
18  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            52.62   
19  Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            54.49   
20  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap            58.18   
21  Fredrik Huang  2000  Turebergs Simklubb            58.83   
Erik Strand  2000  Turebergs Simklubb            DNS   
Gabriel Hansson  2000  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  21 mars 2010 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:24